Pionýrské tábory na Budíku


2015 - Robin Hood

2014 - Avengers

2013 - Tiše, les vypráví

2012 - Kocourkov

2011 - Sanatorium profesora Vokouna

"Naši klienti zde mají klid a mohou se nerušeně věnovat záchraně světa a dalším důležitým činnostem."
prof. Vokoun
"Všichni jsou to blázni!!"
VIR

2010- Hrdinové Galaktiky

„V roce 2008 je stav biosféry Země v natolik zoufalém stavu, že je třeba hledat způsob, jak předejít ekologické katastrofě. Rok po té se jakémusi neznámému domácímu kutilovi podařilo náhodou objevit nadsvětelný pohon pro vesmírná plavidla využívající biologický odpad ze septiků a je vyslána do vesmíru první mezigalaktická výprava, která má zmapovat život na obydlených planetách v jiných částech vesmíru a najít pomoc pro naši planetu. První vesmírná loď tohoto typu má sice své mouchy a je na ní znát amatérský přístup výrobce, ale pozitivní je, že mnoho nepřesností lze opravovat přímo za letu. Ostatně otvírací okénka horních palub byla předělána ještě před startem, což při letu vesmírem dále zvýšilo bezpečnost astronautů. Návrat vesmírné lodi byl slavnostní a přednášek nebralo konce. Veřejnost tehdy zcela přehlédla, že výprava přivezla z dalekého vesmíru tajné a velice znepokojující informace. Ačkoliv mohou být informace o Temných rytířích jen planým poplachem, sešla se rada Skvělých rytířů v čele s Mistrem Sodou, aby rozhodla, jak čelit přibližující se vesmírné hrozbě. Krátce po dostavění vesmírné lodi Galaktika byl jejím velením pověřen kapitán Roy Fitgerald Pirk a jeho jméno, stejně jako jména dalších členů jeho posádky, se stalo legendou.“
Po své fenomenální výpravě přistála Galaktika dne 17. července 2010 opět na planetě Zemi. Podle prohlášení kapitána Pirka přivezla pomoc pro naši ekologicky narušenou planetu. Bližší informace o této tajné misi však nebyly zveřejněny. Posádka Galaktiky má na Zemi zřejmě své úkoly, ale ty jsou tajné. Hlavní pilot Vostok získal během letu další vyznamenání a mezi veřejností kolují nepodložené informace o porážce Temných rytířů v čele s Drát Vejdrem. Novým členem posádky se stal robot Spídyjo z planety Ekonomilis. Jeho žalostný projev však nedovoluje našim redaktorům získat nové objektivní informace.

2009 - Bylo, nebylo...

Do pohádkového lesa jsme přijeli v době, kdy se o vládu nad pohádkami ucházel zlý černokněžník. Pomocník děda Vševěda nás pozval do Vševědny a společně s dědem Vševědem jsme pomáhali pohádkovým postavám řešit jejich problémy a starosti v nichž měl mnohdy prsty černokněžník. Nakonec jsme našli všechny klíče k truhle, v níž se skrývala černokněžníkova moc a společnými silami jsme černokněžníka přemohli. Děd Vševěd to samozřejmě všechno dávno věděl. Podívejte se tedy na pár fotografií i vy.

2008 - Kronika rodu Spiderwicků

Panství rodu Spiderwicků nevypadalo zpočátku nijak záhadně, ale již druhý den nám bylo jasné, že začínáme odkrývat svět kolem nás, který se hemží spoustou podivných kouzelných bytostí, z nichž ne všechny jsou přátelské. Zachránit Artura Spiderwicka, kterého věznili elfové se nám nakonec podařilo. Museli jsme však nejprve najít způsob, jak porazit obra Mulgaratha. I tak boj s jeho skřety nebyl procházkou růžovým sadem. Spíš naopak. Zvládli jsme to nejen díky tatrankám a klíči k určování kouzelných tvorů.

2007 - Tři mušketýři

Pan D´Artagnan je v Paříži teprve jeden den a už se připletl do souboje mušketýrů s gardisty kardinála. Athos, Porthos i Aramis i D´Artagnan si vedli skvěle, ale pan de Tréville je musí samozřejmě potrestat. Učinil z nich proto velitele oddílů nováčků, kteří hodlají aspirovat na mušketýry. Ale cesta je dlouhá. Přes kadety a mnohá dobrodružství. Doručit dopis pro sira Buckinghama, zachránit Constance z Bastily či dostat se do Anglie a včas přivézt královniny přívěsky. A do toho samozřejmě zvládnout všechny výcvikové lekce jako jsou Dvorská etiketa, Estetika, Bojový výcvik, Střelecký výcvik či Samostatnost. Nebylo to jednoduché.

2006 - Asterix a Obelix a Velký boj

Nešťastnou náhodou se stalo, že pod menhyrem, který hodil Obelix po Římanech, skončil druid Panoramix a tak byla existence vesnice ohrožena, neboť bez kouzelného nápoje se Galové douho bránit nemohou. Proto bylo třeba získat recept na kouzelný nápoj, potřebné suroviny a vyškolit mezi sebou několik druidů, kteří by dokázali nápoj připravit. A když Římané unesli Falbalu, akorát se vše zdařilo, takže tažení proti Římanům za Falbalou skončilo pro Galy posilněné nápojem vítězně.

2005 - O bozích a lidech

O bozích z Olympu jste toho jistě slyšeli dost. Když Zeus, nejvyšší vládce bohů, zadal Prométheovi a jeho bratru Epimétheovi, aby stvořili na prázdné zemi živé tvory, Epimétheus se toho horlivě ujal, ale protože nebyl tolik moudrý jako jeho bratr, na posledního tvora-člověka už mu skoro nic ze schopností a vlastností nezbylo, takže tu byl člověk hloupoučký. Zeus proto hodlal člověka zahubit, ale Prométheus se za člověka postavil a začal ho učit. Aby zůstali lidé zachováni, museli přesvědčit Dia o tom, že jsou schopní a učenliví. A to se jim povedlo jen vlastním přičiněním a HLAVNĚ přízní ostatních bohů Olympu.

2004 - Trosečníci z Vlaštovky

První, co se nám stalo, byla nemilá věc. Naše výletní loď Vlaštovka ztroskotala u břehů jakéhosi ostrova. Jen na záchranných člunech jsme dopluli k pláži. Ostrov byl však obydlen starými námořníky z jiných ztroskotaných lodí a právě díky nim jsme se spojili s domorodci okolních ostrovů, a když jsme jejich šamanovi dokázali, že se o sebe umíme postarat, a že za to stojíme, získali jsme dřevo na stavbu velikého voru, který nás donesl na moře do cesty jiné lodi. Tak se o nás svět dozvěděl a poslal záchrannou loď. Oslavy byly velkolepé a loučení s domorodci i starými trosečníky taktéž.

2003 - Osada Koulů

Koulové jsou podivný, nenápadný nárůdek, který si neustále štrnglá svými koulendouchy. Když jim však Zlouni ukradli kouzelný Strom, neváhali Koulové nasednout do svého koulomobilu a vydat se na stíhací jízdu. Pomocí rad Mudrce Koula a jeho papouška Doda, jsme projeli mnoha podivnými kraji a setkali se s podivnými bytostmi, jako byl třeba bahňák, jednorožec, ďáblík či permoník. S jejich radami a koulopalivem od Mudrce Koula jsme nakonec odolali stále častějším nájezdům zlomyslných Zlounů a nedbaje slizových střel, oblehli jsme jejich sídlo a vydobili si náš Strom zpět. Odměna nám všem byla sladká. Strom totiž znovu zasazený do rána obrostl spoustou dobrot. "Koul!"

2002 - Cesta Jednoho prstenu

Začalo to oslavami Bilbových narozenin s úžasným Gandalfovým ohňostrojem a předáním "něčeho" Frodovi. Tak jsme se vydali jako hobiti spolu s ním na cestu s Jedním prstenem k Hoře Osudu. Vedl nás moudrý Gandalf a během putování nám pomáhali další přátelé. I ve chvílích nejtěžších, kdy jsme při cestě Morií Gandalfa ztratili. Když už nám prstenové přízraky šlapaly na paty a pobyt kdekoliv již nebyl bezpečný, byl tu Aragorn, který nás vedl spolu s povstanuvším Gandalfem až k puklině. Tam jsme vhodili prsten a přiblížili tak konec této úžasné táborovky, na kterou se nezapomíná.

2001 - Rytíři

Před mnoha lety zapudil náš král jednoho muže svého dvora. Však nebýt tohoto muže a podivné temné postavy, nikdy by se z nás nestali rytíři a nikdy bychom neprošli středověkým výcvikem tak, jak se přísluší správným rytířům. Jenže nám se to stalo. A věru, že to stálo za to.

2000 - Cesta kolem světa

Na cestu kolem světa jsme se vydali horkovzdušným balónem. Navštívili jsme mimo jiné i Afriku s černochy, Japonsko, Mexiko, Brazílii, Austrálii... prostě stihli jsme to za těch čtrnáct dní jen tak tak. Ale stálo to za to.

1999 - Fantazie

Královna říše Fantazie podlehla v souboji s proradným černokněžníkem, protože byl zničen kouzelný medajlon. Probudili jsme tedy spící loutku a s její pomocí zaplňovali knihu Fantazie svými vlastními příběhy. Jak přibývaly kousky roztříštěného medajlonu, sílila moc v nás i naděje v královně. Našli jsme černokněžníkovu skrytou sílu a zničili ji spolu s ním. Jen tak byla královna a s ní celá Fantazie zachráněna.

1998 - Tajemství Atlantidy

Královská archeologická společnost "KAS" složená ze samých špičkových odborníků si přizvala na pomoc při vykopávkách bájné Atlantidy spoustu pomocníků. Podle dochovaných nálezů a mnoha indicií se nám nakonec podařilo získat zajímavé nálezy. Podivný stroj Hydraqus o němž nikdo nevěděl, k čemu přesně slouží. Záhadnou kapalinu Aquamantos, jež sloužila k pohonu Hydraqu nebo Atlantovy hodiny, bez nichž by se naše výzkumy kupředu nepohly. Socha Poseidona symbolizující Atlantidu byla nakonec nalezena. Atlantida existovala !!

1997 - Indiánské léto

Poslyš příběh z dob, kdy poslední z Wamahků přivítali nové členy kmene, kteří se měli pokusit získat to, co staří indiáni sami ztratili. Poslyš příběh o tom, jak Wamahkové dokázali Watukimu, že jim na něm záleží, a že jsou opět hodni poslouchat jeho písně, které si zpívá z vrcholku své hory. Poslyš příběh indiánského kmene Wamahků. Příběh, který nikdy nevymizí ze srdcí těch, co ho zažili.

1996 - Divoký západ

Naše osada na Divokém Západě se hemžila kovboji a kovbojkami. Tančila se Zuzana, honili bandité a rýžovalo zlato. Opíjelo se v saloonu, točilo lasem a hrály "hazardní hry". Jo, jo. To byly časy .... ... Divokého Západu.

1995 - Pohádkov

I zastavilo se v našem kraji kočovné divadlo, aby sehrálo pohádku přenáramnou. Stala se však věc nemilá. Ztratil se kašpárek co by ústřední pohádková postavička a naším úkolem bylo najít ho. Tak jsme se za pomoci ostatních pohádkových postaviček vydali hledat našeho kašpárka. Našli jsme ho uvězněného a společnými silami se záchrana podařila. Pohádka mohla začít.

1994 - Středověk

Kdesi v pradávnu původní myšlenky byla kniha o jednom mocném prstenu. Nakonec se z toho vyklubal středověký příběh o Bratrech Rugenoldovi a Kalidasovi. Tak jak se Kalidas snažil získat moc, tak jsme my podporovali našeho krále Rugenolda. A nakonec jsme zvítězili. S naší pomocí byl "temný bratr" navrácen na "správnou cestu".

1993 - "Puťák" do Nesovic a okolí

Tak tohle byl vážně bezva "cyklopuťák". Centrála byla v základní škole v Nesovicích odkud se vyjíždělo do okolí. A mimochodem místní mládež fakt dobře válela fotbal. Takže zdravíme do Nesovic.

1993 - Pravěk

V tomto roce jsme si připravili CTH o pravěku, a když jsme dostavěli i pec na vypalování keramiky, byli jsme "přesídleni" do Mladočova. Nikdy bych nevěřil, že dokážeme za dva dny postavit většinu toho, co jsme měli nachystáno na naší základně. Ale zadařilo se a tak mohli pravěcí lidé konati to, co jim nařídil nebo doporučil jejich kmenový šaman.

1992 - Putování za Zubajdou

"Sultán krásnou dceru měl, každý by ji dostat chtěl." Asi tak bych shrnul tento tábor. Princové se svými družinami "bojovali" o ruku princezny Zubajdy, kterou si nakonec museli poznat mezi několika zamaskovanými dívkami. Štěstí přálo princi Smažákovi. A byla hostina...