Letní prázdniny a tábory se blíží

Máme tu pro vás termíny letních akcí.

Stavění tábora: 9. – 11. června 2023
Bourání tábora: 11. – 13. srpna. 2023
Tábor – První běh: 2. – 15. července. 2023
Tábor – Druhý běh: 16. – 29. července. 2023
Tábor – Třetí běh (pro rodiče s dětmi): 30. července – 5. srpna 2023

Poděkování obchodu Fyft

Fyft

Dnes se nám podařilo pro děti na táboře sehnat skvělý balíček od internetového obchodu FYFT. Děti si budou moc o zaslané předměty zasoutěžit na konci tábora na každoroční táborové pouti. Děkujeme moc za vstřícnou spolupráci a zaslané předměty. Všem které zajímají moderní koníčky jako speedcubing, cardistry, yoyo, kendama nebo mnoho dalšího, můžeme jejich obchod jen doporučit a doufáme že jak děti na našem táboře tak i Vy budete mít radost z Vaší objednávky. Za celý team vedoucích děkujeme.

https://www.fyft.cz/

Výzkumný ústav badatele Zeměťuka

Ačkoliv ho dosud nikdy nikdo nespatřil, o jeho existenci není pochyb. To, že není pouze smyšlenou postavou, dokazují jeho mnohé badatelské úspěchy. A o kom že je vlastně řeč? No přece o slavném badateli Zeměťukovi s IQ 268 bodů, který je přítelem Pigmejů, velkým milovníkem rychlých koní a Beethovenových varhanních koncertů.

Badatel Zeměťuk je odborníkem na houby. Dále se však zabývá také výzkumem vzniku významných objevů pro lidstvo. Badatel nám zanechal vzkaz o tom, že je na stopě důležitého vědeckého počinu pro lidstvo, a právě Tebe naléhavě potřebuje do svého vědeckého štábu. Tak neváhej a přijeď mu pomoct!

Letní tábor PS M. Sedláčkové 569 65
Budislav
Termín konání 17. – 30. 7. 2022
Cena 5 800,- Kč

Kontaktní osoba
Josef Coufal – hlavní vedoucí
604 332 655
coufalbobes@centrum.cz

Stavění tábora na Budíku

I v letošním roce bude třeba postavit stany a další táborové vybavení, protože prázdniny se kvapem blíží. Konkrétně budeme táborovou základnu oprašovat a budovat o víkendu 10. – 12. 6. 2022. Takže kdo rád přiložíte ruce k dílu, neváhejte. Přijet lze i třeba jen na sobotu. Když dáte vědět, že dorazíte, bude to ještě lepší. Protože budeme mít nachystáno dost zásob pro každého pracanta.
Informace o svém účasti můžete dát vědět Bobšovi nebo pomocí tohoto webu.
Těšíme se na setkání s kamarády a kamarádkami.

Dětský tábor Budislav – 1. běh 2022

Také vás zajímá, jak žili pravěcí lidé, co jedli, jak si sháněli potravu, jaké uctívali bohy, nebo co dělali ve volném čase?

Pokud ano máme pro vás skvělou zprávu!

Dovolujeme si vás pozvat na čtrnáctidenní pobyt do naší pravěké osady. Vyzkoušíte si lov mamutů, rozdělávání ohně, pravěké umění a celkově život pravěkého člověka.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdTjsJIbULE7kjBA7kwXgKZ9KTuQm94aq5j7MZoUjVJZY_YDw/viewform

V případě jakéhokoliv dotazu, připomínky nebo žádosti neváhejte kontaktovat hlavního vedoucího.

Tábor PSMS 569 65 Budislav
Termín konání 3.-16.7.2022
Cena 5 850,- Kč

Kontaktní osoba
Radek Pulkrábek – hlavní vedoucí
604 716 469
radek.pulkr@gmail.com

Gorka Morka má nové logo

Gorka MorkaDámy a pánové! Je to tu!

Po té, co se nám objevila nová loga soutěžních týmů Gorka Morky během Gorka Morka Conu v roce 2018, je tu zbrusu nové logo samotné Gorka Morky. Přáli jsme si, aby se více přiblížilo soutěžním týmům a Gorka Morce. A myslím, že stejně, jako se povedla Romanovi týmová loga, se Cíbovi povedlo logo samotné Gorka Morky. Posuďte sami.

KABUKA 2021

A je to tu! Podzimní víkend her pro vedoucí, instruktory a další kamarády od 15ti let se opět dere na světlo světa. Konkrétně o víkendu 8. – 10. října 2021. Jako vždy vás čekají zajímavé hry, aktivity a samozřejmě celovíkendová hra ze světa Zeměplochy. Pokud se chcete dozvědět více nebo se rovnou přihlásit na tuto akci, jejíž kapacita je omezená, neváhejte kliknout na TENTO ODKAZ.

Bourání tábora na Budíku

se koná o víkendu 20. – 22. srpna 2021. Letní tábory končí, takže je třeba zase stany a vše okolo uklidit. A připravit základnu na celoroční provoz. Kdo máte čas a chuť, neváhejte se ukázat. A v ideálním případě dejte vědět Bobšovi, aby bylo jasné, kolik gulášku je třeba navařit a chlebů namazat. Lze přijet jen na sobotu nebo již v pátek od 13:00 hodin.

Stavění tábora 2021

Po loňské pauze se letos opět stavěl tábor na Budíku. Stavění není jen víkendová akce, při které se postaví pár stanů. V pracovním týdnu bylo nutné nejprve připravit podlahy pod stany, v úterý proběhlo rovnání a nošení trámů, na které se ve středu pokládali dřevěné podlahy. Proto se v pátek odpoledne mohlo začít se stavěním stanů, kterých se většina podařila postavit, a bylo v nich možné přespat do dalšího dne. Na videu se můžete podívat na pracovní nasazení všech zúčastněných v pátečním odpoledni.

V sobotu se pokračovalo ve stavění stanů, vykopání stožáru, příprava jídelny a kuchyně na táborový provoz a mnoho dalších aktivit a prací, které je potřeba před tábory realizovat. Na dalším videu je zaznamenáno sobotní dopoledne i s obědem, který byl opět povedený. Letos se díky hezkému počasí a především díky vám všem aktivním přátelům a kamarádům Budíku podařilo táborovou základnu připravit na letní dětské tábory.

Děkujeme všem, kteří přidali ruku k dílu při letošním stavění tábora.

Těšíme se na viděnou v průběhu léta na Budíku.

„Kauza Syslorožec“ – Letní tábor 2021

Kauza Syslorožec: Až patnáct let v nápravném zařízení hrozí instagramovému influencerovi, který má pravděpodobně na svědomí 13 loupeží.

René Sysel, známý po celé Medaimii svými instagramovými příspěvky o pečení je podezřelý ze spáchání všech „jednorožčích loupeží“. Byl to ale opravdu on? Co jeho neméně známé identické dvojče Kvido – ministr spravedlnosti?

Kauza Syslorožec: To jsou oni. Bratři Syslovi. Jeden je ministr, druhý influencer a pekař. Právě pekaři Renému hrozí obvinění ze zločinu, který nemusel provést on, ale může ho mít na svědomí jeho dvojče Kvido.

Tímto tě náš deník Eskapáda vyzývá: přijeď a pomoz nám sehnat důkazy o nevině Reného, díky nimž bychom jej mohli případně osvobodit a usvědčit jeho bratra Kvida.

Kauza Syslorožec: Policie je v koncích. Jak vyřešit případ identických dvojčat?

Policie zjistila, že ty jsi nejlepší soukromý detektiv v celé Medaimii. Proto tě žádá o pomoc při řešení tohoto mimořádně složitého případu. Neváhej a dokaž všem, že ty jsi ten hrdina, kterému bude celá Medaimie vděčit za rozluštění jednoho z nejzáhadnějších případů v historii země.

Pokud chceš podpořit pátrání po skutečném pachateli loupeží, přijeď za námi do Medaimie, protože tak skvělého soukromého detektiva, jako jsi ty, tu potřebujeme.

Letos bude debrujárský tábor probíhat v termínu 25. 7. – 6. 8. 2021 a přihlášky již nyní získáte u Bobše nebo Blanči. Pokud máte chuť se na tento báječný tábor vypravit, neváhejte.

V případě jakéhokoliv dotazu, připomínky nebo žádosti neváhejte kontaktovat hlavního vedoucího.

Tábor PS Marie Sedláčkové
Budislav 569 65

Termín konání 25. 7. – 6. 8. 2021
Cena 4 800,- Kč

Kontaktní osoba
Josef Coufal – hlavní vedoucí
604 332 655
coufalbobes@centrum.cz